AKÚTNA BOLESŤ

akutna_bolest

Liečba akútnej bolesti

Akútna bolesť predstavuje krátkodobú bolesť, ktorá trvá zväčša pár dní až týždňov. Mnoho pacientov sa ju snaží nevšímať a čaká, kým odoznie sama. Je však dôležité, aby bola ihneď liečená, inak môže prerásť do nepríjemnej, dlhotrvajúcej chronickej bolesti. Pri akútnych stavoch dokážeme zasiahnuť razantne a privodiť pomerne rýchlu úľavu od bolesti.

Na našej klinike sa venujeme akútnej bolesti chronicky chorého pacienta, ktorý sa však v danom období nachádza v kľudovom stave. Táto bolesť prichádza náhle a neočakávane. Ide teda o pacientov, ktorí sú v pozorovaní ortopéda, neurológa či algeziológa, no ich stav sa náhle zhoršil. Tento stav sa nazýva tzv. exacerbácia chronickej bolesti. Najčastejšie sa stretávame so seknutím v krížoch alebo krčnej chrbtici, migrénami či pooperačnou bolesťou. Je dôležité podotknúť, že ak ide o novovzniknutú bolesť, ktorej príčina je neznáma – musíte určite navštíviť svojho obvodného lekára alebo iného špecialistu, ktorý podrobne diagnostikuje váš zdravotný problém a zistí tak príčinu vzniku akútnych bolestí. Ak je teda príčina vašich akútne vzniknutých bolestí neznáma, nemôžeme vás u nás liečiť, lebo analgetickou liečbou by sme mohli prekryť závažné príznaky ochorenia, ktoré vyžaduje možno chirurgickú alebo inú liečbu.

Môžete nás navštíviť pri nasledovných problémoch:

Migrény
a bolesti hlavy

silné ataky pulzujúcej bolesti v oblasti hlavy

Bolesť
v ramennom kĺbe:

po nadmernom pracovnom alebo športovom zaťažení

Bolesť pri herpes zoster

bolesť spojená s výsypom pásového oparu

Záchvatové
bolesti

pri neuralgiách trojklanného nervu, neuralgické bolesti iných periférnych nervov či nervových štruktúr

Akútne myofasciálne syndrómy

seknutie v hrudnej či krížovej oblasti, zachladnutie, ale aj prievan v krčnej chrbtici, trapézoch alebo na šiji

Bolesť po operácii
a po úraze

pokiaľ u pacienta nie je zistené podozrenie na komplikáciu základného ochorenia, je možné aplikovať analgetickú liečbu na preklenutie bolestivého pooperačného obdobia alebo obdobia po úraze