Užitočné informácie

Navštíviť nás môžete, pokiaľ trpíte akoukoľvek chronickou alebo akútnou bolesťou. Venujeme sa farmakologickej aj nefarmakologickej liečbe.

Bolesť je ideálne riešiť hneď, ako sa u vás objaví. Pokiaľ trpíte akútnym problémom a bolesť prišla nepredpokladane, nečakajte, kým sama zmizne. Ak vás seklo, prefúklo alebo máte bolesti po úraze, je najlepšie kontaktovať nás čo najskôr.

Pokiaľ trpíte akútnou bolesťou, objednať sa k nám môžete kedykoľvek, keď sa rozhodnete rázne ju riešiť. Pred návštevou našej ambulancie je dôležité prejsť diagnostickým procesom u obvodného lekára alebo príslušného špecialistu. Ak ste v pozorovaní lekára, prípadne ste v minulosti absolvovali diagnostiku či liečbu daného problému, radi sa s vami stretneme a navrhneme vám vhodnú terapeutickú liečbu.

Prvé vyšetrenie trvá cca 60 minút. Pokiaľ trpíte závažným ochorením, je viac ako vítané, aby ste so sebou priviedli aj príbuzného, ktorý anamnézu vašej bolesti pozná. Vzhľadom na povahu otázok dokreslí obraz vašej bolesti, čo výrazne pomôže v následnej diagnostike. Prvé vyšetrenie prebieha v troch fázach:

 

  1. Sedenie so zdravotnou sestrou: Sestra s vami zrealizuje základné administratívne úkony. Odmeria vám vitálne funkcie a zistí od vás základné informácie o vašej bolesti.
  1. Diagnostika bolesti: Po pár minútach strávených u sestry si vás preberie doktor na diagnostiku bolesti. Cielenými otázkami zistí špecifické vlastnosti bolesti, ako je napríklad jej lokalizácia, dĺžka trvania, intenzita a podobne. Tiež sa vás opýta na vaše predošlé choroby, operácie, úrazy a liečbu. Súčasťou otázok je aj rodinná, lieková a alergologická anamnéza.
  1. Vyšetrenie miesta bolesti: Tretiu časť prvého sedenia predstavuje fyzické vyšetrenie pacienta a vyšetrenie miesta bolesti. Výsledkom takéhoto komplexného prístupu k pacientovi je presná diagnostika problému. Na záver vám lekár stanoví diagnózu a navrhne individualizovaný terapeutický plán.

Podmienkou pre prvé vyšetrenie v našej ambulancii je výmenný lístok od všeobecného alebo odborného lekára. Ďalej vás prosíme priniesť so sebou:

  • zdravotnú dokumentáciu,
  • zoznam alergií,
  • zoznam všetkých užívaných liekov aj s dávkovaním,
  • v prípade závažného ochorenia môžete so sebou vziať aj niekoho z vašich blízkych, kto pozná vašu anamnézu a trávi s vami najviac času.

Zavolajte nám, napíšte alebo vyplňte objednávací formulár. My sa vám ozveme a spoločne sa pokúsime nájsť najvhodnejší možný termín, ktorý vám bude vyhovovať.

Pokiaľ chcete absolvovať infúznu terapiu, pozveme vás najprv na konzultáciu. Na nej zvážime vašu zdravotnú anamnézu a navrhneme vám liečbu alebo terapiu presne podľa vašich problémov. Poskytujeme infúzie 2 typov – analgetické infúzie pre liečbu bolesti a vitamínové infúzie pre revitalizáciu tela a posilnenie imunity.

Samozrejme, na naše terapie sa môže objednať ktokoľvek. Pokiaľ máte lekárom predpísanú konkrétnu liečbu, objednať sa môžete priamo na termín. Ak neviete, ktorá terapia pre vás bude vhodná, radi s vami telefonicky alebo osobne skonzultujeme vhodné metódy a následne spolu nájdeme vhodný termín vašej návštevy.