O X-PAIN CLINIC

Moderné pracovisko liečby bolesti

Na našej modernej klinike pomáhame pacientom s chronickou bolesťou, alebo s niektorými typmi akútnej bolesti. Jedinečnosť nášho prístupu spočíva v tom, že využívame princípy multidimenzionálneho náhľadu na problematiku diagnostiky a liečby bolesti. Sme jediné pracovisko svojho druhu v regióne.

Na bolesť nahliadame viacrozmerovo. Okrem klasických diagnostických metód využívame tiež dialóg a osobný prístup k pacientovi, vďaka čomu dokážeme pochopiť aj psychologický rozmer jeho bolesti. Výsledkom je jedinečný a individualizovaný liečebný plán, ktorý kombinuje farmakologickú a relaxačnú terapiu. Oddýchne a zregeneruje pri nej pacientovo telo aj myseľ.

0
typov infúzií
0
terapeutických metód
0
oddelenia

Náš cieľ

Robíme všetko preto, aby sme zlepšili kvalitu života našich pacientov. Chceme ich čo najskôr prinavrátiť do bežného života a dovoliť im vrátiť sa ku všetkým činnostiam, ktoré vplyvom bolesti nemohli vykonávať.

Vďaka kombinácii farmakologickej a nefarmakologickej liečby sa snažíme našim pacientom zvyšovať komfort každodenného života.

Náš cieľ je teda veľmi prostý: chceme, aby naši pacienti mali lepší život ako predtým, než začali pociťovať bolesť. Snažíme sa priniesť im úľavu od bolesti, ktorá ovplyvňuje ich fyzickú kondíciu, ale aj psychickú pohodu.  

Štatistika k 04/2023

0
Počet pacientov / klientov v kartotéke
0
Celkový počet vyšetrení, ošetrení, konzultácií, predpisov a drobných úkonov od roku 2021
0
Celkový počet prvovyšetrení od roku 2021
0
Počet aplikovaných infúzií od roku 2021
0
Počet realizovaných tlakových kaudálnych blokád od roku 2021
0
Počet realizovaných blokád periférneho nervu od roku 2021
0
Počet realizovaných nefarmakologických metód liečby bolesti od roku 2021

Naša klinika funguje na troch úrovniach:

Algeziologická ambulancia

V algeziologickej ambulancii realizujeme konzultácie a prvotné vyšetrenia s cieľom diagnostikovať a pochopiť princípy pacientovej bolesti. Komplexne zhodnotíme bolestivý syndróm a na multidimenzionálnom princípe navrhneme terapeutický plán kombinovaný farmakologickými a nefarmakologickými metódami liečby bolesti.

Infúzne centrum

V infúznom centre sa venujeme analgetickej infúznej liečbe pacientov s chronickou bolesťou a iba určitým konkrétnym typom akútnej bolesti. Centrum ale môžu navštíviť aj zdraví ľudia, športovci či seniori, ktorým vieme nastaviť revitalizačný program na posilnenie imunity a vitality. Poskytujeme 14 druhov analgetických a vitamínových infúzií.

Relaxačno-regeneračné centrum

Našim pacientom aj širokej verejnosti ponúkame terapeutické metódy, ktoré relaxujú telo unavené vplyvom choroby pohybového aparátu, alebo následkom fyzického či psychického zaťaženia. Navštíviť nás môžu chronicky chorí pacienti, zdraví jedinci, športovci alebo všetci tí, ktorí si chcú oddýchnuť a zregenerovať.

Náš tím

MUDr. Miroslav Ferenčík, MBA

doktor

Mgr. Ľuboš Mazúr, MPH, MBA

zdravotná sestra

Bc. Renáta Sklenárová

zdravotná sestra

Mgr. Veronika Linderová

zdravotná sestra

Blažena Čimborová

sanitárka / asistentka

Veronika Štancelová

zdravotnícky asistent

Miriama Malovcová

koordinátorka zdravotnej starostlivosti, recepcia, call - centrum