Klasická masáž

Klasická masáž je liečebná a relaxačná technika, ktorá je uznávaná a používaná už od dávnych čias. Presne mierené masážne hmaty majú liečebný aj preventívny účinok. Podľa požiadaviek ju aplikujeme na rôzne časti tela – na chrbticu, šiju, ruky či nohy. Oddýchne si pri nej telo, aj myseľ.

Aké účinky má klasická masáž?

Klasická masáž pôsobí relaxačne a uvoľňujúco na celý organizmus. Telo sa vďaka nej lepšie prekrvuje, vyprázdňujú sa povrchové žily a lymfatické cesty, zlepšuje sa prísun živín a kyslíka, urýchľuje sa odstraňovanie škodlivín, zlepšuje sa činnosť svalov a tkanív. Má pozitívny účinok aj na vrchnú vrstvu pokožky, nakoľko odstraňuje zrohovatenú vrstvu, zvyšuje sekréciu potných žliaz a normalizuje napnutie kože. Klasická masáž ovplyvňuje aj nervový systém, znižuje vnútorné napätie, eliminuje bolestivosť tkanív a organizmus príjemne relaxuje.

 

Pre koho je klasická masáž vhodná?

Klasická masáž je skvelým terapeuticko-relaxačným prostriedkom pri únave, stuhnutých a skrátených svaloch, ale aj pri reumatických, neurologických, ortopedických, poúrazových a pooperačných stavoch. Pôsobí pozitívne na psychický stav človeka, podporuje detoxikačné procesy, uvoľňuje póry a napomáha regenerácii kože.

Objednajte sa k nám na masáž.