TRIJALUX a SINAPSI 2.0 Needle Free Infiltration

Čo je TRIJALUX a SINAPSI Needle Free Infiltration?

Trijalux sa označuje aj ako „kĺbová výplň bez ihly.“ Je to unikátna liečebná metóda pre kĺby a väzivá, koncipovaná ako alternatíva k injekčnej infiltrácii kĺbov (kyselinou hyalurónovou) a má komplexný regeneračno – reparačný efekt.

Trijalux predstavuje spojenie troch účinných látok v liečbe porúch pohybového / kĺbového systému, v jednej ampulke, ktorá sa aplikuje neinvazívne, sa nachádzajú:

 • Kyselina hyalurónová

  ako účinný viskosuplement, je zložkou synoviálnej tekutiny, nachádza sa v šľachách, väzive vo svaloch – ako jeden z ich základných štrukturálnych elementov. Spoločne s vláknami kolagénu a elastínu umožňuje hybnosť kĺbov. Jej najdôležitejšou funkciou je obnova viskoelastických vlastností synoviálnej tekutiny vnútri kĺbu.

 • Vitamín C

  pomáha redukovať bolesti kĺbu vyvolané artritídou dvomi hlavnými mechanizmami – svojimi antioxidačnými vlastnosťami a podporou stability a syntézy kolagénu. Tým pomáha zachovať integritu kĺbového spojenia.

 • Ozón

  má protizápalový, analgetický a antioxidačný účinok, v kĺbovom puzdre stimuluje fibroblasty k tvorbe tkaniva, podporuje obnovu a regeneráciu chrupavky, indukuje endogénny antioxidačný účinok a zabezpečuje zvýšenie prívodu kyslíka do tkanív.

Na tejto metóde je zaujímavé, špeciálne a jedinečné to, že uvedené účinné látky sa do kĺbu nevpichujú, aplikujú sa bez vpichu, neinvazívne.

Pomáha nám k tomu jedinečný prístroj, SINAPSI 2.0 Needle Free Infiltration (NFI), vďaka ktorému sme schopní aplikovať na kĺb, najprv – pred aplikáciou gélu Trijalux, synergicky pôsobiace energie, ktoré zabezpečia infiltráciu spomínaných účinných zložiek a zároveň stimulujú regeneráciu a hojenie.

Prístroj SINAPSI 2.0 NFi v sebe kombinuje nasledovné:

 1. Rádiofrekvenčná stimulácia 480 kHz – pre aktívny transdermálny transport iónov
 2. Laserová infiltrácia systémom 3Chronic – kombinácia vlnových dĺžok /450-650-1064nm) v jednom lúči
 3. Diatermická stimulácia

Účinky TRIJALUX-u na kĺby:

Kyselina hyalurónová pôsobí ako kĺbový lubrikant, chráni chrupavku pred jej poškodením, urýchľuje jej regeneráciu a zmierňuje tak bolesť v kĺbe.

Vitamín C má antioxidačný a protizápalový účinok, je potrebný v organizme pri tvorbe kolagénu.

Ozón – podporuje mikrocirkuláciu (prekrvenie), má protizápalový účinok

Všetky uvedené tri zložky sú súčasťou preparátu – gélu – Trijalux, pričom tieto účinné látky sa nevpichujú, ale ich infiltrácia (vstrebanie) do väziva je zabezpečená vyššie spomínanou diatermiou, rádiofrekvenčnou stimuláciou, ultrazvukom či laserom (v prístroji SINAPSI, Winform).

Efekt je jednoznačný – dochádza k regenerácii väzivového kĺbového aparátu a reparácii chrupavky, čo smeruje k zmierneniu bolesti a zlepšeniu funkčnosti v kĺbe.

Kedy a pre koho je liečba TRIJALUX / SINAPSI 2.0 NFi vhodná?

 • Akútne i chronické bolesti pohybového aparátu (chrbát, chrbtica, ramená, lakte, kolená, členok)
 • Zápalové či degeneratívne ochorenia muskuloskeletálneho aparátu (artritídy, artrózy, svalové zranenia, tendinitídy, distorzie, rhizartrózy)
 • Športové zranenia (vyvrtnutie, natiahnutie svalov)
 • Stav po operačnom zákroku (artroskopia, plastiky väzov, a pod)

Pre koho táto liečba nie je vhodná?

Kontraindikácie neexistujú. Liečba sa ale nerealizuje u gravidných pacientiek, pacientov s kardiostimulátorom, u onkologických pacientov, či pacientov s implantovaným osteosyntetickým materiálom, alebo na kĺb, ktorý vykazuje známky zápalu.

Ako prebieha výkon?

Najskôr aplikujeme na postihnutý kĺb diatermické pásky (20 min cca), následne sa aplikuje TRIJALUX gél za súčasného pôsobenia ultrazvuku / laseru / rádiofrekvencie špeciálnou sondou (aplikátorom) prístroja SINAPSI 2.0 NFi, čím je zabezpečená penetrácia účinných zložiek TRIJALUX gélu do tkaniva. Aj samotné energie (laser, ultrazvuk rádiofrekvencia) majú regeneračno  reparačné účinky.

Liečebná stratégia

Trijalux a aplikácia energií prístrojom SINAPSI 2.0 NFi sa realizuje v troch sedeniach (na jednu lokalitu). Na podporu regeneračných procesov sa môže pokračovať aj štvrtým či piatym sedením (diatermia + laser, ultrazvuk, rádiofrekvencia).

Objednajte sa k nám na trijalux.